Pieczątka za zgodność z oryginałem
Służy do poświadczania kopii dokumentu do użytku. Przez kopię potwierdzoną/poświadczoną za zgodność z oryginałem należy rozumieć:
Kopię dokumentu zawierającą klauzulę „zgodne z oryginałem” lub „za zgodność z oryginałem” umieszczoną na każdej stronie dokumentu wraz z pieczątką wnioskodawcy, datą i czytelnym podpisem uprawnionej osoby do potwierdzania dokumentów.
Popularne pieczątki o których mowa w naszej firmie, mają możliwości spersonalizowania. Imienne pieczątki, firmowe pieczątki, cieszą się dużą popularnością.
Pieczątki za zgodność z oryginałem posiadamy w różnych wielkościach i rodzajach. Mała pieczątka, pieczątka kieszonkowa taka jak Stamp Mouse, może być zabrana ze sobą wszędzie. Jest prosta w użyciu i jest to pieczątka w dobrej cenie, posiada dodatkowy klips do stamp mouse, który ułatwi zaczepienie jej o kieszeń, pasek lub dokumenty.
Podobnym rodzajem jest pieczątka pocket stamp plus, różni sie ona wizualnie jednak jest podobnie poręczna, również firmy Colop.
Gdyby potrzebna była data wystawienia zgodności, posiadamy pieczątki z datą - datowniki. Dzięki którym pieczątka za zgodność z oryginałem, zyskuje dodatkową date jej wystawienia. Możliwością każdego datownika jest odpowiednie dostosowanie daty do dokumentu za każdym razem użytkowania.
Zgodność z oryginałem numerator. Przydaje się w momencie, gdy potrzebne jest zawarcie informacji o liczbie kopii danego dokumentu.
W naszej ofercie są również pieczątki o nietypowych kształtach i wielkościach. Zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
W Świecie Pieczątek możesz w kilka chwil z domu, zamówić pieczątkę za zgodność z oryginałem, która umożliwi ci uwierzytelnienie dokumentów. Z renomowanych firm: Colop, Trodat, Wagraf.
Zaprojektuj swoją wyjątkową pieczątkę w Świecie Pieczątek.
Pieczątka za zgodność z oryginałem – Jak wygląda notarialne poświadczenie dokumentów?
Każda pieczątka składa się z:
automatu, tuszownicy oraz gumki (na której znajduje się treść).
Notariusz poświadcza kopię, jedynie przy okazaniu oryginału pisma czy orzeczenia. Lista dokumentów, które można poddać takim czynnościom w kancelarii prawnej jest długa.
- Mogą to być:
- orzeczenia sądowe
- dokumenty administracyjne
- dyplomy
- umowy
- decyzje
- zaświadczenia
Dokument poświadczony przez notariusza, zyskuje status odpisu danego dokumentu. Jednak należy pamiętać, że pieczątka za zgodność z oryginałem przystawiona przez notariusza nie w każdym postępowaniu umożliwia wykorzystanie danego dokumentu.
Poświadczenia (potwierdzenia) dokonuje osoba uprawniona do reprezentowania wnioskodawcy lub inna osoba upoważniona przez osobę uprawnioną do reprezentowania wnioskodawcy. Upoważnienie wymaga formy pisemnej i powinno być dołączone.
Uzyskanie poświadczenia dokumentów za zgodność z oryginałem poświadcza notariusz.
Jednak nie tylko notariusz jest upoważniony do wykonywania takich czynności.
godnie z art. 129 §2 i 3 i Kodeksem postępowania cywilnego dokumenty mogą zostać poświadczone za zgodność z oryginałem przez:
- radcę prawnego
- radcę Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa
- rzecznika patentowego
- pełnomocnika strony, reprezentującego daną osobę w procesie postępowania sądowego jako adwokat.